American Ringtail

American Ringtail to kot zupełnie nowej rasy, który pojawił się w hodowli w latach 90 XX wieku, kiedy to po raz pierwszy na świecie pojawił się kot o imieniu Solomon, charakteryzujący się zupełnie naturalnie opadającym na bok ogonem.

American ringtail - obrazek znaleziony na Healthiana.com
American ringtail – obrazek znaleziony na Healthiana.com

Kot American Ringtail jest średniej wielkości zwierzęciem, który okazuje się całkiem dobrze umięśniony. Porusza się z gracją, bardziej prezentując swoje atuty aniżeli przedstawiając się ze strony kota aktywnego i drapieżnego. Kot ten występuje w dwóch wersjach gdyby można było tak to określić, a mianowicie w wersji krótkowłosej i długowłosej. W tym przypadku dopuszcza się praktycznie wszystkie kolory umaszczenia jak również oczu. Choć może wydawać się, iż zakręcony i pochylony na bok ogon świadczy o pewnych problemach zdrowotnych, to jednak w rzeczywistości jest zupełnie inaczej, gdyż jest to cecha całkiem naturalna, za którą odpowiadają dwa geny. Na taki wygląd ogona ma wpływ gen: chromosom X i recesywny. Koty tej rasy mogą bez problemu poruszać ogonem jak wszystkie inne.

American Ringtail to kot, który może ważyć do 7 kilogramów, mając na uwadze kota, kotki zaś ważą mniej bo maksymalnie 5 kilogramów. Łapy tego kota są średniej długości, zakończone są dość długimi palcami. Jego futro w dotyku jest bardzo przyjemne. Kolorystyka futra jest praktycznie nieograniczona.

Kot American Ringtail jest całkiem przyjazny i towarzyski. Potrafi „dogadać się” zarówno z człowiekiem jak też z innymi zwierzętami, bez względu na to czy będą to koty czy może psy. Co więcej, kot tej rasy lubi przebywać z z dziećmi. American Ringtail jest zwierzakiem aktywnym i bardzo ciekawskim. Może towarzyszyć wszystkim domownikom, aczkolwiek najprawdopodobniej i tak z grona wybierze tylko jednego, aby pozostać mu wiernym. To kot komunikatywny. Lubi bawić się i wspinać, a także uwielbiają polować. To kot, z którym można spacerować na smyczy. Jest kotem inteligentnym, dlatego bez trudu uczy się sztuczek, a przede wszystkim zapamiętuje nazwy niektórych przedmiotów.

Kot American Ringtail jest zwierzakiem niewymagającym jeżeli chodzi o pielęgnację, a to oznacza, że wystarczy raz w tygodniu wyczesać jego futro, a także zadbać o uszy oraz pazury. Kot tej rasy jest raczej odporny na choroby, więc nie powinien stwarzać kłopotów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *