Drapak dla kota

Drapak przeznaczony dla kota to specyficznego rodzaju zabawka, która ma na celu umożliwienie zwierzakowi drapania i ostrzenia sobie pazurów. U kotów takie zachowanie jest czymś normalnym, dlatego jeżeli nie będą miały tego rodzaju drapaka, zaczną wykorzystywać w danym zakresie meble. W takiej sytuacji mogą ulec całkowitemu zniszczeniu, czego zapewne nie chciałby żaden właściciel tego szalonego czworonoga. Dlatego warto zainwestować w profesjonalny drapak dla kota, który nie należy do najdroższych.

01
Zdjęcie znalezione na Petforums.co.uk

Profesjonalny drapak z prawdziwego zdarzenia nie kosztuje dużo. Obecnie, szczególnie w internetowych sklepach zoologicznych drapak można kupić już za 20 złotych. Jednak wiadomo, że im bardziej atrakcyjniejszy drapak tym droższy. Wśród najdroższych mieszczą się drapaki, które kosztują około 400 złotych. Najdroższe są już na tyle wyspecjalizowane i pomysłowo wykonane, iż stanowią nie tylko zwyczajny drapak, ale wręcz profesjonalny obiekt zabaw.

Solidnie wykonane drapaki dla kotów to dwa w jednym. Nawet dorosłe koty potrzebują czasem się zabawić. W związku z tym odpowiednim drapakiem dla kota będzie ten z dodatkowymi atrakcjami. Jest to z reguły nie tylko prosty słupek, ale też elementy do wdrapywania się, chowania. Taki drapak jest duży, ale pnie się w górę, a nie zajmuje zbyt dużej przestrzeni w pomieszczeniu. Inwestycja w taki gadżet wcale nie musi oznaczać zagracenia pokoju.

Różnego typu drapaki dla kota można kupić w sklepach zoologicznych stacjonarnych oraz internetowych. Miejsce zakupu z reguły nie ma większego wrażenia. Ważne jest jednak to, by drapak był warty swojej ceny, a także by był wykonany z najlepszych materiałów i służył kotu przez długi czas. Nie ma sensu co chwilę kupować nowego.

Ci najbardziej kreatywni mogą wykonać taki drapak samodzielnie. Każdy kto widział tego typu zabawkę, będzie wiedział jak zrobić drapak dla kota, w końcu to nic trudnego. Czasem wystarczy drewniany drąg umocować na kwadratowym podeście, a następnie owinąć go sznurkiem sizalowy. Podobnie można opleść deskę, która również musi być umocowana pionowo. Niektórzy potrafią wykonać profesjonalne konstrukcje niczym te, które dostępne są w sklepach. Wystarczy odrobina pomysłowości, a pomysły można zaczerpnąć z internetu, aby wykonać praktyczne drapaki dla swojego kota.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *