Dzień kota

W Polsce mamy już Dzień Matki, Ojca i Dziadków, Dzień Dziecka, Nauczyciela oraz wiele innych dni w roku, które obchodzone są w sposób szczególny i świąteczny. Jakby tego było mało, coraz głośniej mówi się o obchodach dnia kota. Podobno taki dzień w kalendarzu świąt również istnieje. Jest to 17 lutego. Początkowo było znane tylko we Włoszech, obecnie obchodzone jest również w naszym kraju.

Zdjęcie znalezione na Petforums.co.uk
Zdjęcie znalezione na Petforums.co.uk

Niektórzy są zdania, iż dzień kota to zdecydowana przesada. Tłumaczą się słowami, iż to tylko zwierzak, że nie powinno się traktować zwierząt na równi z człowiekiem. Rzecz tylko w tym, że niektórzy swojego czworonożnego przyjaciela traktują jak człowieka. Zwierzęta traktowane jak ludzie też mają swoje prawa, a w tym przypadku jest prawo do świętowania w tym szczególnym dniu.

A więc czy warto obchodzić światowy dzień kota? Czy jest w tym w ogóle jakiś sens? Dla wielu ludzi sensu w tym nie ma, ale trzeba pamiętać, że niektórzy są bardzo oddani swoim zwierzętom. Traktują je jak najlepszych przyjaciół. Nic w tym dziwnego, że słysząc o takim dniu, chcą obdarować kota szczególnym uczuciem, albo małym prezentem. Na pewno nie ma w tym nic złego, a jednoznacznie na to pytanie nie można odpowiedzieć, ponieważ to bardzo indywidualna sprawa.

Odpowiednim prezentem dla kota z okazji jego święta, może być dobra karma, inny smakołyk, albo chociażby zabawka. Wybór w sklepach zoologicznych jest dziś na tyle duży, że każdy właściciel czworonoga znajdzie dla niego coś, z czego się bardzo ucieszy. W końcu kto wie lepiej niż właściciel, który towarzyszy swojemu kotu przez większość dnia. Choć zapewne kot nie będzie rozumiał dlaczego dostał taki upominek, to jednak wykaże się dużą wdzięcznością wobec swojego opiekuna.

Ten wyjątkowy, międzynarodowy dzień kota to wielkie święto dla miłośników kotów. W Polsce jest wielu ludzi, którzy szaleją na punkcie kotów. Mają nie jednego, a co najmniej kilka i wszystkie obdarowują szczególną miłością. Dla nich ten dzień jest dniem jeszcze bardziej uwielbianym aniżeli dzień ich własnych urodzin czy imienin. Choć święto budzi spory, to jednak nie powinno się tak bardzo angażować w tego typu rozmowy, gdyż od momentu w którym istnieje całkowita wolność słowa, każdy może traktować to święto jak chce i tym samym nie może zabraniać innym, mieć samodzielne takie czy inne zdanie w danym temacie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *