Imię dla kota

Wybierając imię dla swojego kota trzeba przede wszystkim mieć w świadomości fakt, że nie jest to prosta sprawa, a imię to będzie towarzyszyło kotu po ostatnie jego dni. Stąd początkujący hodowcy zastanawiają się, jakie imię będzie pasowało dla nowo przygarniętego pod ich dach kota. Naprawdę warto solidnie przemyśleć sprawę, aby później nie żałować.

Zdjęcie znalezione na Petforums.co.uk
Zdjęcie znalezione na Petforums.co.uk

Odpowiednie imię dla kota, powinno być przyzwoite, aby właściciel nie wstydził się go wołać w parku czy w innym miejscu. Musi pasować do konkretnego kota, a więc do jego wyglądu, zachowania i rasy. Nie ma sensu szukać imienia dla kota w kalendarzu gdzie widnieją imiona dla ludzi, bo zwierzęta powinno się nazywać inaczej. Imię dla tego czworonoga powinno być krótkie. Dzięki temu nie będzie trzeba go zdrabniać, a kot w końcu będzie wiedział jak naprawdę ma na imię.

Rozglądając się w różnych miejscach można natrafić na liczne podpowiedzi jeżeli chodzi o imiona dla kota. Takie jak Łatek, Klakier, Filemon, Mruczek już dziś nikt nie wybiera. Uznawane są za staromodne. Młodzi hodowcy decydują się na nieco oryginalniejsze imiona, aby tym sposobem sprawić przyjemność kotu, ale też by móc dumnie wypowiadać to imię.

Wśród imion jakie dziś wybierają właściciele kotów znajdują się chociażby takie jak: Elvis, Adult, Ozai, Charlie, Tajson,Tito, Hofik i inne. Możliwości jest tak naprawdę wiele. Dziś właściciele kotów rezygnują ze zbyt banalnych imion, na rzecz bardziej wyszukanych, oryginalnych, często wywodzących się z języka angielskiego. Wybierając takie imię dla swojego kota, chcą podkreślić jego inteligencję i kulturę. Często mówi się, że zwierzęta upodabniają się do ich właścicieli. W związku z tym nie dziwne, że niektórym tak bardzo zależy na nadaniu właściwego imienia dla swojego kota.

Dobierając imię dla swojego kota warto wybrać takie, które będzie pasowało zarówno dla małego kotka, jak również dla dorosłego. Jeżeli w przyszłości ma to być kot potężny i silny, nie można nazwać go imieniem, które bardziej pasuje do obecnego stanu, małego i słodkiego kotka.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *