Jak wychować kota

Młodzi hodowcy na ogół nie wiedzą czy kot wymaga odpowiedniego wychowania, czy może jednak wystarczy zadbać o jego wygląd, pielęgnację i żywienie, aby ten był szczęśliwy i by szczęście dawał im. Otóż warto podkreślić, że każdy kot powinien być odpowiednio wychowywany zgodnie z panującymi w domu zasadami, ponieważ tylko wtedy będzie posłuszny i mniej psotliwy.

Zdjęcie znalezione na Petforums.co.uk
Zdjęcie znalezione na Petforums.co.uk

Tylko pytanie jak wychować kota? Takie zapytania coraz częściej pojawiają się w sieci, bo w gruncie rzeczy wcale nie jest to takie proste. Najlepiej, kiedy kot jest jeszcze mały, wówczas nie ma wpojonych zasad panujących w innym domu. Dzięki temu łatwo przyswaja to, co narzuca mu jego opiekun.

Kota należy wychować w taki sposób, aby wiedział gdzie jest jego miejsce do spania, bo warto by spał na swoim legowisku. Poza tym należy nauczyć go załatwiania się do kuwety, aby w całym mieszkaniu panował tylko porządek. Do tego jeszcze nie powinno mu się na zbyt wiele pozwalać. Często hodowcy pod wpływem miauczenia ulegają kotu, podając mu jakieś przysmaki, albo głaskając go i obdarowując innymi pieszczotami. Kot musi wiedzieć kto rządzi w domu i mieć pewność, że nawet intensywne miauczenie nic nie pomoże w walce o konkretne dobra dla siebie.

Jeżeli kot będzie wychowywany w rodzinnej atmosferze, w domu w którym mieszkają również dzieci, na pewno będzie łagodnym zwierzakiem. Jeżeli zaś opiekun będzie wpajał w kota złe nawyki, agresję, kot ten będzie postrachem dla pozostałych mieszkańców i zagrożeniem poniekąd, zamiast dobrym przyjacielem tego domu. Warto również, od samego początku nadając kotu imię, uczyć go reakcji na wypowiadanie go. Chodzi o to, by pojawiał się na zawołanie. Tak wychowany kot na pewno wniesie dużo radości do domu. Sam stanie się najlepszym przyjacielem opiekuna, a być może nawet wszystkich domowników. Chyba nikt nie wyobraża sobie prawidłowego funkcjonowania w domu, w którym mieszka kot, który wiecznie miauczy, podporządkowuje sobie całą rodzinę, niszczy meble i wyrządza inne szkody. Aby tego nie doświadczyć, wystarczy tylko odpowiednio wychować czworonoga.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *