Kaszel u kota

Pewnie każdy może sobie wyobrazić, że kaszel u kotów jest równie nieprzyjemny i męczący jak w przypadku człowieka. Pojawiający się sporadycznie nie wróży problemów zdrowotnych, ale ten bardziej dokuczliwy, może z kolei świadczyć o poważnych kłopotach. W tym przypadku nie ma innego rozwiązania, jak wizyta u dobrego weterynarza.

Zdjęcie znalezione na Petforums.co.uk
Zdjęcie znalezione na Petforums.co.uk

Przeziębienie, zapalenie płuc i podobne choroby mogą przyczyniać się do wywoływania dość uciążliwego kaszlu. Co prawda koty na tego typu choroby nie są aż tak podatne, ale mogą zachorować, a wtedy może się to wiązać z dość poważnymi problemami zdrowotnymi. Dlatego przeważnie kiedy pojawia się kaszel u kota, zwierzak ten poddawany jest solidnym badaniom, aby dzięki nim można było ustalić konkretne, skuteczne leczenie.

Czasem kaszel pojawia się na skutek obecności pasożytów w organizmie kota. Wówczas wystarczy tylko podać stosowny preparat do zwalczania ich i po sprawie. Takie postępowanie może wyeliminować kaszel w ciągu kilku dni.

Aby uchronić kota przed kaszlem, warto też o niego po prostu zadbać. Jeżeli na przykład pogoda na zewnątrz jest niezbyt ciekawa, mając na myśli wiatr, deszcz, niską temperaturę, najlepiej pozostawić kota w domu. Dzięki temu uniknie przeziębienia i pojawiającego się na jego skutek kaszlu. Jeżeli jednak kaszel mimo wszystko pojawi się u danego zwierzaka, trzeba pamiętać, że tak naprawdę im szybciej opiekun uda się z nim do weterynarza, tym szybciej będzie można go wyleczyć. Może nawet nie będzie to leczenie aż tak skomplikowane, a przeprowadzane badania, zbyt zaawansowane.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *