Kot afrodyty

Kot afrodyty początkowo zamieszkiwał Cypr. Z czasem sprowadzono go do Europy. To całkiem sympatyczny i do tego atrakcyjny pod wieloma względami kot, który charakteryzuje się dość umiarkowanym temperamentem.

Koty afrodyty - źródło obrazka kicia.waw.pl
Koty afrodyty – źródło obrazka kicia.waw.pl

Kot afrodyty to średniej wielkości zwierzak o masywnej budowie. Posiada eleganckie, muskularne ciało. Jego ogon jest średniej długości. Przednie kończyny są odrobinę krótsze od tylnych. Głowa przybiera postać trójkąta. Oczy są okrągłe, niekiedy sprowadzają się do owalnych. Mogą być w każdym kolorze. Uszy są średniej wielkości, czasem nawet duże, dość szeroko rozstawione. Futro jest miękkie i delikatne, bez względu na to czy jest to kot krótkowłosy czy półdługowłosy.

Koty afrodyty są sympatycznymi zwierzakami. Należy do wesołych kotów i bardzo wrażliwych, które lubią bawić się na zewnątrz. To kot, który bardzo przywiązuje się do swojego opiekuna, a przez to chce spędzać z nim jak najwięcej czasu. Kot tej rasy jest zwierzakiem o łagodnym usposobieniu, jest również bardzo komunikatywny. Są życzliwe, a to sprawia, że okazują się idealnymi wręcz kotami dla rodzin. Są łagodne i skoro lubią się bawić, to może oznaczać tylko jedno – w stu procentach nadają się dla dzieci, są dla nich bezpieczne, mogą się z nimi bawić. Przy nich na pewno dzieciom nie stanie się nic złego. Zresztą i dla dorosłych jest kotem dyskretnym i serdecznym. To kot o zrównoważonym charakterze. Z uwagi na to iż jest to kot uczuciowy, oczekuje od opiekuna czułości – uwielbia być głaskany i przytulany. To ciekawski i zarazem inteligentny kot. Niektóre z kotów tej rasy bez problemu samodzielnie otwierają drzwi, inne zaś bez trudu uczą się wybranych komend. Wydają się bardzo sympatyczne. Wyróżniają się empatią, która pozwala im wyczuć złe samopoczucie swojego opiekuna, któremu chętnie poprawiają nastrój.

Kot afrodyty do szczęścia potrzebuje jak najwięcej ruchu i to najlepiej na świeżym powietrzu. To kot o wrażliwej psychice. Zależy mu przede wszystkim na budowaniu silnej więzi z człowiekiem. Dlatego wymaga przede wszystkim opiekuna czułego, który potrafi spełnić jego potrzeby emocjonalne. Kot afrodyty nie jest kłopotliwy mając na uwadze pielęgnację. Wyczesywanie, sprawdzanie uszu i przycinanie pazurów to standardowe działania w zakresie dbania o tego szczególnego i wyjątkowego zwierzaka. Kot afrodyty jest odporny na choroby i cieszy się zdrowiem. Jeżeli opiekun decyduje się na wyprowadzanie kota na zewnątrz, musi zadbać o stosowne szczepienia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *