Kot bobtail

Kot Karelski Bobtail pochodzi z Rosji. Krążą pogłoski, że jest to rasa całkiem naturalna, która została odkryta zupełnie przypadkiem. Mówi się również, że kot ten w żaden sposób nie jest spokrewniony z kotami krótkowłosymi.

Kot bobtail - źródło obrazka Wikipedia.org
Kot bobtail – źródło obrazka Wikipedia.org

Kot Karelski Bobtail nie jest dużym zwierzakiem, ale na pewno silnym i eleganckim z wyglądu. Kot ten ma krótki ogon, który sprawia wrażenie pompona. Rasa ta występuje w dwóch wersjach, a mianowicie są koty krótkowłose i długowłose. Jego głowa jest nieduża, kształtem przypominająca trójkąt. Kot ten ma średnie uszy o szerokim rozstawieniu. Oczy są średnie i w dodatku owalne. Występują w kolorze żółtym i zielonym. Kot Karelski Bobtail ma muskularne ciało. Futro jak już wiadomo, może być krótkie lub półdługie. Obficie pokryte jest podszerstkiem. Kolory futra mogą być różnorodne.

Kot Karelski Bobtail pod względem charakteru, kot ten jest bardzo podobny do kotów kurylskich bobtaili. Jest przede wszystkim przyjacielski względem zwierząt, również innych kotów. Świetnie dogaduje się także z ludźmi. Bez problemu i całkiem szybko zaprzyjaźnia się ze swoim opiekunem. Kot jest stabilny emocjonalnie, wyróżnia się dużą inteligencją. To kot niezwykle ciekawski, który bardzo szybko się uczy i nabywa nowe umiejętności. Kot Karelski Bobtail może zamieszkać w domu z dziećmi, a także z innymi zwierzakami.

Kot Karelski Bobtail nie jest wymagający mając na uwadze pielęgnację, dlatego w zasadzie wystarczy regularnie wyczesywać futro. W okresie linienia kot ten wymaga częstszego wyczesywania. To rasa bardzo odporna na choroby. Pielęgnując tego niesamowitego zwierzaka, należy zwrócić uwagę na jego pazury oraz uszy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *