Kot cornish rex

Kot cornish rex to rasa kotów krótkowłosych. Nazwa wywodzi się od miejscowości, w której się narodziła. Kot ten pochodzi z Wielkiej Brytanii. Zaliczyć go można do kotów średniej wielkości. Waży w granicach od 2,5 do 4 kg. Jest to kot o charakterystycznym wyglądzie. Jego sierść przybiera postać lokowatej szaty, przypominającą wręcz fale.

Carnish Rex - obrazek znaleziony na Wikipedia.org
Carnish Rex – obrazek znaleziony na Wikipedia.org

Cornish rex jest szczupły i zarazem elegancki. Wyróżnia się szczupłą oraz dość muskularną sylwetką. Lekko porusza się na długich i sprężystych nogach, przy czym tylne są dłuższe od przednich. Dzięki takiej budowie kot ten wykazuje się dużą skocznością i sprytem. Jego sierść jest krótka i jednocześnie bardzo przyjemna w dotyku. Głowa jest średniej wielkości, a na niej osadzone są średnich rozmiarów, szeroko rozstawione oczy. Uszy tego kota są dość wysoko osadzone. Podłóg głowy są całkiem duże, a ich końce są delikatnie zaokrąglone.

Kot cornish rex to kot żywy, towarzyski i niezwykle ciekawy świata. Wiecznie jest w dobrym nastroju. Z uwagi na to, że uwielbia rozmaite zabawy i gonitwy, świetnie dogaduje się przede wszystkim z dziećmi. Warto podkreślić, że jest to zwierzak bardzo łagodny, a już na pewno nie agresywny. W czasie zabaw w ogóle nie używa swoich pazurów. Trzeba pamiętać, że jeżeli ktoś zdecyduje się na hodowlę tego osobnika, będzie musiał wykazać się dużą cierpliwością do niego. Jest to kot, który chce nieustannie przebywać w towarzystwie swojego opiekuna, a nawet wszystkich domowników, gdyż ogólnie bardzo przywiązuje się do ludzi. Kot cornish rex lubi pieszczoty jak przytulanie czy głaskanie. Nie musi wychodzić na zewnątrz, gdyż jest typem tak zwanego domatora. Należy tu również podkreślić, iż kot tej rasy nie gubi sierści, dzięki czemu jest bezpiecznym zwierzakiem futerkowym dla osób cierpiących na alergie i tego rodzaju dolegliwości.

Kot cornish rex jak każdy inny ma swoje wymagania co do pielęgnacji. Nie jest jednak czasochłonna, gdyż skupia się wyłącznie na przecieraniu jego sierści chociażby bawełnianą szmatką. Poza tym hodowcy muszą co tydzień sprawdzać uszy i jednocześnie przycinać pazury.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *