Kot elfi

Elfi to kot, który jest w zasadzie całkiem nową rasą. Mimo to kota tego można już bez problemu kupić w cenie około 2000 dolarów. Kot ten z wyglądu przypomina wręcz baśniowego zwierzaka. Prawdopodobnie hodowcy tej rasy mieli konkretne zamiary i plany co do samego wyglądu, co najwyraziściej zakończyło się powodzeniem. Pomimo, iż kot ten pozbawiony jest typowego dla kotów futra, może być dla wielu hodowców kotem atrakcyjnym i szczególnym.

Obrazek znaleziony na stronie Kittyarmy.com
Obrazek znaleziony na stronie Kittyarmy.com

Kot elfi to rasa, która pojawiła się w Stanach Zjednoczonych na mocy skrzyżowania sfinksa oraz amerykańskiego curla. To kot, który kompletnie pozbawiony jest sierści. Zresztą podobnie jak wspomniany tu sfinks. Różni się od niego w zasadzie tym, że ma specyficznie wywinięte uszy. To średniej wielkości kot, który może osiągnąć wagę w granicach od 3,6 do 6,8 kilograma. Ciało tego kota pokryte jest dużą ilością zmarszczek. Kot tej rasy jest dobrze umięśniony, ma szeroką klatkę piersiową. Jego ogon wyglądem przypomina bicz. Posiada duże i szeroko rozmieszczone uszy. Podobnie duże są jego oczy, które z wyglądu przypominają dwie cytryny.

Kot elfi to na pewno kot wesoły i energiczny, a jednocześnie elegancki. Jest zwierzakiem przyjaznym człowiekowi, a to oznacza, że przywiązuje się do swojego opiekuna. Lubi bawić się nie tylko kiedy jest mały, ale też w dorosłym życiu. Najchętniej przebywa w mieszkaniu, bo to miejsce jest dla niego najlepsze. Być może z uwagi na budowę ciała, kot ten jest wrażliwy zarówno na chłód i wilgoć, jak również na ciepło.

Kot elfi musi być chroniony przed słońcem, które najczęściej prowadzi do zbyt intensywnego ogrzania zwierzaka, a nawet do poparzeń skóry. Kot tej rasy poci się przez skórę, czego nie zauważa się na przykład u innych ras, dlatego zaleca się przemywanie jego ciała odpowiednią szmatką. Nie powinno się kąpać tego kota, ale z kolei należy zdecydowanie często czyścić mu uszy. To kot, który powinien być karmiony wysokokaloryczna karmą.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *