Kot europejski krótkowłosy

Kot europejski krótkowłosy to zwierzak, którego miejsca pochodzenia jednoznacznego nie określono. Żadne źródła nie wskazały konkretnej lokalizacji. Jednak jedno jest pewne, kot europejski krótkowłosy to zupełnie naturalna rasa. To oznacza, że tak naprawdę w jego wygląd jak też w samo powstanie, nie ingerował człowiek.

Kot europejski krótkowłosy - obrazek znaleziony na Pixabay.com
Kot europejski krótkowłosy – obrazek znaleziony na Pixabay.com

Kot europejski krótkowłosy przypomina zwykłego kota podwórkowego. Ma bardzo podobne futro. Jest ono pręgowane. Występuje w barwach srebrzystych, w kolorze ciemnym bądź też białym. Na ogół występuje aż 59 różnych ubarwień. Kot europejski krótkowłosy ma tradycyjną budowę ciała. Jego waga sięga maksymalnie 4 kilogramów. Oczy u tej rasy kotów przybierają podobnie różne kolory. Kot europejski krótkowłosy ma puszyste futro, krótkie nogi i owalną głowę. Wszystko to wskazuje na całkiem muskularną sylwetkę.

Kot europejski krótkowłosy to w pewnym sensie indywidualiści. Z tego wynika, że to samodzielnie podejmują decyzję, kiedy mają ochotę na pieszczotę. To koty, które przepadają za prywatnością. To koty, które owszem lubią towarzystwo, ale często zdarza im się pojawiać tylko chociażby w porze obiadu. Kot europejski krótkowłosy wyróżnia się instynktem łownym. Z chęcią łowi myszy nawet w momencie, kiedy jest najedzony.

Kot europejski krótkowłosy w zasadzie nie wymaga szczególnej pielęgnacji. Ma krótką sierść, więc szczotkowanie wykonane raz w tygodniu powinno wystarczyć. W okresie linienia należy robić to stosunkowo częściej. Poza tym nie ma więcej wymagań. To doskonały kot dla osób, które nie mają zbyt dużo wolnego czasu na pielęgnację czy zabawę ze swoim zwierzakiem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *