Kot kalifornijski Spanglend

Kot kalifornijski Spanglend pojawił się w latach 70 XX wieku. Pochodzi z USA. Rasa ta powstała na skutek połączenia kotów abisyńskich, amerykańskich krótkowłosych, a do tego jeszcze brytyjskich krótkowłosych. Poza tym kot ten ma w sobie cechy manxów, persów, a także kotów syjamskich oraz egipskich i azjatyckich.

Kot kalifornijski - obrazek znaleziony na pequenosfelinos.com
Kot kalifornijski – obrazek znaleziony na pequenosfelinos.com

Kot kalifornijski Spanglend to zwierzę średniej wielkości, który może ważyć do 7 kilogramów. Kot ten sprawia wrażenie leoparda, mając na myśli jego wygląd. Ma długie i szczupłe, ale umięśnione ciało. Oczy są średniej wielkości, które mają kształt migdałów. Uszy są średniej wielkości, dość wysoko osadzone. Nogi są długie i silne, w dodatku całkiem mocno zbudowane. Ogon jest średniej długości. Krótka sierść przylega do jego ciała. Na grzbiecie i bokach ma ciemne cętki. Ogon zaś pokryty jest ciemnymi pierścieniami.

Kot kalifornijski Spanglend to zwierzak aktywny i żywiołowy. Wyróżnia się dużym poziomem inteligencji. Przepada za zabawą ze swoim opiekunem, szczególnie mając tu na uwadze zabawy interaktywne. Z uwagi na energię jaką dysponuje, potrzebuje dość dużo miejsca, aby móc się wybiegać i wyszaleć. Dlatego najlepiej będzie czuł się w dużym domu. Jest towarzyski, a to oznacza, że lubi przebywać w towarzystwie człowieka, ale też zwierząt. To kot, który nie powinien na zbyt długo zostawać sam w domu. On stale musi mieć towarzystwo. Lubi wspinać się na meble, a przede wszystkim właśnie z wysokości obserwować to, co dzieje się dookoła. W tym celu warto zadbać o odpowiednie akcesoria. Kot kalifornijski Spanglend lubi też polować, a więc może okazać się nie tylko doskonałym towarzyszem człowieka, ale też dobrym i skutecznym łowcą.

Kot kalifornijski Spanglend co można łatwo stwierdzić po wyglądzie, jest kotem krótkowłosym. W związku z tym tak naprawdę wystarczy jedynie cotygodniowe wyczesywanie sierści. Opiekun musi zadbać o pazury, regularnie przycinając je. Powinien też sprawdzać i w razie potrzeby czyścić uszy. To by było na tyle, jeżeli chodzi o pielęgnację tego zwierzaka. Kot kalifornijski Spanglend nie jest wymagającym kotem pod tym względem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *