Kot korat

Korat pochodzi z Tajlandii. Przez tamtejszą ludność uważany jest za szczęśliwy znak. To jedna z najstarszych ras kota. Pierwsze informacje publikowano już w XIV wieku. Poza swoją ojczyznę wyszedł w latach 60 XX wieku. Wówczas to zyskał większą popularność. Jego nazwa wywodzi się od nazwy prowincji.

Kot korat - obrazek ze strony Wikipedia.org
Kot korat – obrazek ze strony Wikipedia.org

Kot korat już na pierwszy rzut oka sprawia wrażenie bardzo ładnego, eleganckiego kota. Ma muskularną budowę ciała. Posiada smukły, średniej wielkości tułów. Jego sierść jest srebrzystoniebieska. Ogon tego kota jest niedługi, ale i niezbyt krótki, dość gruby u nasady i zaokrąglony na samym końcu. Głowa kota jest okrągła, a widniejące na niej oczy szeroko rozstawione. Początkowo oczy tej rasy mają kolor bursztynowy, który po upływie około dwóch lat zmienia się na zielony. Sierść kota tej rasy jest średniej długości. Jest bardzo delikatne i przyjemne w dotyku. Ściśle przylega do ciała zwierzaka.

Mówi się, że kot korat jest bardzo spokojnym i zrównoważonym zwierzakiem. Uwielbia towarzystwo, a jeszcze bardziej przepada za zabawą. Jest kotem niezwykle łagodnym, który nadaje się dla tych, którzy mają dzieci, bądź też są początkującymi hodowcami. Nie można pominąć tu również tego, iż kot tej rasy jest nie tylko odważny, ale też inteligentny. Bez problemu przystosowuje się do nowych warunków, zaraz po przeprowadzce do nowego miejsca. To kot który nie przepada za samotnością. Dlatego też znosi towarzystwo nawet innych kotów. Kot korat na pewno nie może narzekać na zdrowie. Co bardzo ciekawe, koty te mają niezwykle silny instynkt rodzicielski. To oznacza, że są troskliwe i szczególnie opiekują się kociętami.

Kot korat z uwagi na swoją sierść nie wymaga stałego wyczesywania, co wystarczy uczynić praktycznie raz w tygodniu. Przegląd uszu i przycinanie paznokci wedle potrzeby to w zasadzie standardowe działania pielęgnacyjne w okresie hodowli tego rodzaju zwierzaków. Odpowiednio odżywiane, w pełni zaprezentują atuty swojego futerka. Tak zadbanego kota pozazdrości każdy miłośnik domowych zwierząt.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *