Kot Kubański Niebieski

Kot Kubański Niebieski to zupełnie nowa rasa kota, która na pierwszy rzut oka sprawia wrażenie kota bardzo podobnego do rosyjskiego. Co prawda trudno dotrzeć do szczegółowych informacji opisujących tę rasę, ale mimo to krążą pogłoski, iż jest to kot, który powstał na skutek całkiem naturalnej mutacji.

Kot Kubański Niebieski - obrazek znaleziony na Blogspot.com
Kot Kubański Niebieski – obrazek znaleziony na Blogspot.com

Kot Kubański Niebieski jak już wiadomo, jest dość podobny do kota rosyjskiego niebieskiego. Trzeba jednak zaznaczyć, że nie jest z nim spokrewniony. Posiada srebrzysto-szare futro. Ma również niebieską skórę, co jest dużym wyróżnieniem dla jego wyglądu. Jest kotem raczej średniej wielkości. Zawsze ma zielone oczy, które wyglądają jak dwa migdały. Proporcjonalną głowę zdobią również duże, szeroko rozstawione uszy. Posiada też całkiem normalnej długości ogon.

Kot Kubański Niebieski jest typowym kotem domowym. Nie ma w jego charakterze czegoś konkretnego, co by wyróżniało tę rasę od innych. To kot towarzyski, spokojny, który na pewno będzie doskonałym towarzyszem dla osób, które mają czas na opiekę nad zwierzakiem. Co prawda nie jest to jakoś szczególnie wymagający kot, ale ma standardowe oczekiwania co do pielęgnacji.

Kot Kubański Niebieski ma krótką, ale przyjemną w dotyku sierść. Aby wyglądała na lśniącą i zadbaną, trzeba po prostu o nią zadbać. Odpowiednie odżywianie to podstawa, ale i nie wszystko, co może pomóc w uzyskaniu tego efektu. Należy wyczesywać sierść raz w tygodniu, w czasie linienia zdecydowanie częściej, zależnie od potrzeby. Sprawdzanie uszu oraz przycinanie pazurów to standardowe zabiegi pielęgnacyjne, jak w przypadku również innych ras.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *