Kot maine coon

Maine Coon pochodzi z Ameryki Północnej. Cechy charakterystyczne dla tego kota to przede wszystkim wielkość, inteligencja i do tego żywiołowość. To bardzo elegancki kot, który może ważyć zależnie od płci – kotka do 6 kilogramów, a kot do 10 kilogramów.

Kot maine coon - źródło obrazka Wikipedia.org
Kot maine coon – źródło obrazka Wikipedia.org

Kot Maine Coon uznawany jest za jedną z najpopularniejszych ras hodowlanych. To w końcu piękny kot, o silnej, mocnej budowie, z długimi łapami, w dodatku intensywnie owłosionymi. Jego głowa jest średniej wielkości, klinowata. Oczy są duże i lekko owalne. Posiada też duże i w dodatku wysoko osadzone uszy. Tułów jest dość masywny, a kończyny są średniej długości. Ogon kota tej rasy sięga minimum do łopatek. Sierść tego kota jest bardzo gęsta, delikatna i zarazem luźno opadająca. Długość włosów jest dość zróżnicowana może występować w różnych kolorach, poczynając od czekoladowego, poprzez cynamonowy, a na płowym i wielu innych kończąc.

Kot Maine Coon to zwierzę o zrównoważonym charakterze, bardzo przyjazne i towarzyskie. Kot ten bez problemu nawiązuje nowe znajomości. Ciężko mu przyzwyczaić się do nowego miejsca pobytu, przez co potrzebuje na to sporo czasu, a i z tego powodu nie lubi zmieniać miejsca zamieszkania. Zupełnie inaczej jest z przyzwyczajaniem się do lubi, gdyż do swojego opiekuna przywiązuje się szybko i bardzo. Może być również doskonałym przyjacielem dla dzieci. Z uwagi na to, że kot Maine Coon jest inteligentny, nie trudno nauczyć go rozmaitych sztuczek. Lubi przebywać w mieszkaniu, ale chętnie wychodzi też na balkon czy przechadza się po ogrodzie. Kot Maine Coon nie jest kotem szczególnie skocznym, ale mimo to doskonale radzi sobie ze wspinaniem się. To bardzo cichy kot, idealny dla osób, które lubią spokojne zwierzęta, które nie psocą, a okazują się doskonałymi towarzyszami.

Koty Maine Coon wymagają od swojego opiekuna regularnego wyczesywania, najlepiej raz na kilka dni. Okres linienia to czas kiedy właściciel tego kota musi przyłożyć się do czesania nieco bardziej i robić to stosunkowo często. Raz na jakiś czas zaleca się również pudrowanie sierści specjalnym pudrem. Wówczas będzie prezentował swoje atuty w pełnej okazałości.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *