Kot nebelung

Kot Nebelung zgodnie z tym na co wskazują pogłoski, to rasa która pojawiła się na świecie zupełnie spontanicznie. Miało to miejsce w latach 80 XX wieku. Niektórzy uważają, że kot ten jest w pewnym sensie odtworzeniem rasy półdługowłosych kotów rosyjskich niebieskich.

Kot nebelung - źródło obrazka Wikipedia.org
Kot nebelung – źródło obrazka Wikipedia.org

Koty Nebelung są średniej wielkości. Niektórzy żartobliwie mówią, że jest to kot, który ma praktycznie wszystkie części ciała długie. Co to może oznaczać? Może po prostu to, że jego ciało jest długie. Podobnie długie wydają się również nogi. Ogon też jest długi i w dodatku delikatnie zaokrąglony na końcu. Kot ten ma duże uszy ukierunkowane do przodu i szeroko rozmieszczone oczy, które wyglądają jak dwa kształtne migdały. Jego futro jest niebieskie, o delikatnym, srebrzystym połysku. Kot Nebelung prezentuje się doskonale, szczególnie z tym puszystym ogonem, który dodaje mu uroku.

Nebelung kot to ciekawe zwierzę, kot przede wszystkim cichy i spokojny, a przy tym pełen gracji i uroku. Podoba się dla wielu hodowców głównie z uwagi na jego kompletnie bezszelestne poruszanie się. Jest bardzo uczuciowy, szczególnie przywiązuje się do swojego opiekuna, ale wobec osób obcych jest z kolei bardo nieufny. Przepada za towarzystwem innych kotów, ale tylko takich, które wyróżniają się podobnym temperamentem. Może być idealnym kotem dla starszych osób, albo dla rodzin z dużymi dziećmi. Nie lubi hałasu, ruchliwych zwierząt, zbyt aktywnych dzieci. On jest spokojny i spokoju potrzebuje. Wszelkie zmiany przechodzi dość ciężko, to znaczy trudno jest mu przystosować się do nowych okoliczności.

Kot Nebelung jest rzadko spotykana rasą, dlatego też być może nie wszyscy wiedzą jak takim kotem się zająć. A w zasadzie rasa ta podobnie jak inne, nie jest wymagająca. Tak naprawdę potrzebuje wyłącznie wyczesywania. Raz w tygodniu powinno wystarczyć. Okres linienia to czas, kiedy takie zabiegi powinny odbywać się częściej. Kot ten lubi kiedy się o niego dba, bo tylko wtedy czuje się dobrze. A by tak właśnie było, trzeba przycinać pazury i sprawdzać czystość uszu. W zakresie pielęgnacji nic więcej nie potrzebuje.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *