Kot orientalny krótkowłosy

Kot orientalny krótkowłosy ma smukłą budowę ciała i dość giętki grzbiet. Jego głowa jest nieco klinowata, a oczy skośne przybierające kształt migdałów. Ogon tego kota jest bardzo długi, a zarazem cienki. Występuje w dość bogatej kolorystyce. Można spotkać kota tej rasy w kolorze czarnym, niebieskim, czekoladowym, liliowym, rudym i w wielu innych barwach.

Koty orientalne - obrazek z www.petandu.com
Koty orientalne – obrazek z www.petandu.com

Kot orientalny krótkowłosy to kot, który przede wszystkim jest ekstrawertykiem. Jest inteligentny i zarazem uczuciowy. Należy do kotów bardzo aktywnych. Lubi bawić się, uwielbia towarzystwo, nie cierpi zaś przebywania w samotności. To bardzo czyste koty, doskonałe do hodowli w domu. Kot orientalny krótkowłosy przywiązuje się do swojego właściciela. Co prawda całkiem łatwo i szybko nawiązują kontakt z gośćmi, ale na swojego przewodnika wybierają tylko i wyłącznie jedną osobę w domu. Należy poświęcić sporo uwagi przy wychowywaniu tego kota. Chodzi o to, by był posłuszny, a nie zaczął rządzić domownikami. Kot orientalny krótkowłosy może przebywać w bliskim towarzystwie z innym kotem, nie stwarza problemów, jeżeli w tym samym domu zamieszka również pies.

Pielęgnacja kota orientalnego krótkowłosego nie sprawia trudności z uwagi na to, iż ma krótkie futro. Dlatego jest bardzo łatwe i kompletnie bezproblemowe w utrzymywaniu w czystości. Koty orientalne mają duże uszy i to one przede wszystkim wymagają regularnego czyszczenia. Warto wyposażyć swojego kota w specjalna deskę, która będzie służyła mu do wbijania pazurów. Chyba że komuś nie zależy na meblach, bo zapewne posłużą mu do tego celu, jeżeli nie znajdzie w swoim otoczeniu bardziej przystosowanego elementu.

One thought on “Kot orientalny krótkowłosy

  1. Mam takiego samego kota jak ten bengalski.
    A tak wogule to było super bardzo dużo się dowiedziałam o kotach i naj bardziej to o kotach syjamskich
    Dam wam pięć gwiazdek

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *