Kot perski biały

Kot perski biały jest dużym zwierzakiem domowym, który wyróżnia się całkiem mocną budową ciała, umięśnioną. Jego ciało poniekąd sprawia wrażenie zaokrąglonego. Może ważyć do około 7 kilogramów. Głowa jak to u persów jest przede wszystkim okrągła, masywna i do tego szeroka. Jego oczy niczym dwa guziki, są duże i okrągłe. Uszy należą do małych i są nisko osadzone. Kończyny kota perskiego są mocne, wyróżniają się grubym kośćcem, a ich zakończenie stanowią małe, owalne stopy. O jego szacie można by tu opowiadać bardzo długo. Jest przede wszystkim przepiękna. Długie, gęste włosy, delikatnie odstające od ciała. Posiada dobrze rozwinięty podszerstek. Jak sama nazwa wskazuje, kot ten występuje w kolorze śnieżno białym. Ma bardzo elegancki, wyjątkowy wręcz wygląd.

Biały kot perski - źródło obrazka Wikipedia.org
Biały kot perski – źródło obrazka Wikipedia.org

Kot perski biały to kot o spokojnym temperamencie. Raczej zrównoważony i przede wszystkim cichy. Nie ma w zwyczaju biegać po mieszkaniu, ale wręcz przechadza się z dostojeństwem. To kot, który nie przepada za skakaniem po meblach, czy też wspinaniem się. Mimo to warto kupić mu zabawki w stylu kociego słupka, dzięki któremu będzie mógł na przykład ostrzyć sobie pazury. Dał się poznać jako kot przywiązany do domowego ciepła. Oznacza, że najchętniej przesiaduje w domu, nie ma potrzeby wychodzenia na zewnątrz. Owszem, przywiązuje się do swojego opiekuna, ale bez przesady, stara się nie wykazywać nachalnością. Kot perski biały może zamieszkać z rodziną, w której są dzieci. W końcu jest łagodnym zwierzakiem i bezkonfliktowym.

Kot perski biały ma spore wymagania jeżeli chodzi o pielęgnację. Oczekuje przede wszystkim regularnego, codziennego wręcz wyczesywania. Raz na miesiąc powinno się go również wykąpać, stosując do tego celu odpowiednie kosmetyki. Ponadto powinno się również stosować specjalistyczne pudry, które pozwolą jeszcze bardziej zadbać o jego futro, a konkretnie wyeliminować zażółcenia na sierści. Do tego dochodzi jeszcze codzienna pielęgnacja oczu. Należy je przemywać specjalnym płynem. Trzeba więc zainwestować w specjalne kosmetyki. Do regularnych zabiegów musi też należeć sprawdzanie uszu oraz przycinanie pazurów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *