Kot perski dwukolorowy

Perski kot dwukolorowy jest dużym zwierzakiem. Należy przede wszystkim do kotów mocno zbudowanych. Posiada dość umięśnione ciało, które wydaje się zaokrąglone. Kot ten zwyczajnie sprawia wrażenie grubego. Może przybrać na wadze do blisko 7 kilogramów. Jak to u persów bywa, ma okrągłą głowę, takie też oczy, w dodatku małe uszy i solidnie owłosiony ogon, który robi wrażenie, ale i zarazem całkiem dobrze komponuje się z resztą ciała. Długie, gęste futro w tym przypadku to podstawa jeżeli chodzi o koty perskie. W niektórych miejscach włosy są nieco dłuższe. Kot perski dwukolorowy to połączenie białego z innym kolorem. Na liście kotów tej rasy są bicolory, arlekiny i vany. Bicolory mają kolorową górną część ciała. Jeżeli zaś chodzi o pierś, brzuch, kończyny oraz spód ogona, przybierają one barwę białą. Arlekiny są w połowie pokryte bielą, zaś plamy w innym kolorze występują w różnych miejscach. Vany są praktycznie w całości białe, z tym że inny kolor występuje wyłącznie na ogonie oraz na głowie.

Perski kot - obrazek znaleziony na Tapeciarnia.pl
Perski kot – obrazek znaleziony na Tapeciarnia.pl

Kot perski dwukolorowy jest przyjazny człowiekowi bez względu na wiek i innym zwierzętom, z którymi mieszka. Jest raczej powolny i mogłoby się wydawać ospały. W młodości są jak najbardziej ruchliwe, ale ich aktywność wraz z wiekiem maleje. To kot kontaktowy, który lubi dzieci, a jeszcze bardziej lubi być w centrum uwagi. Co prawda nie jest nachalny, ale też nie lubi, kiedy się go kompletnie ignoruje. Zdarza mu się wykazać dużym uporem, chcąc postawić na swoim. Czy mu to się udaje, wszystko praktycznie zależy od tego, jakiego opiekuna posiada. Ale czy sposób oprzeć się tak przesympatycznemu zwierzakowi? Nie jest to łatwe.

Kot perski dwukolorowy musi być regularnie pielęgnowany, głównie z uwagi na jego obfite futerko. Koniecznie trzeba szczotkować jego futro i najlepiej robić to codziennie lub raz na dwa dni. Pielęgnacja oczu – chodzi tu o przemywanie, uszu i pazurów to podstawa dobrze pielęgnowanego kota. Czyli w zasadzie pielęgnacja kota perskiego dwukolorowego jest standardowa, nie wybiega ponad standardy w zakresie pielęgnacji kotów perskich wyróżniających się inną barwą.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *