Kot perski kremowy

Kot perski kremowy jeszcze jakiś czas temu nazywany był również płowym. Jako duże zwierzę, ważące do 7 kilogramów, prezentuje się doskonale. Wygląd wyróżnia się mocną budową ciała i dużym umięśnieniem. Kot perski kremowy ma okrągłą głowę, sprawiającą wrażenie masywnej. Posiada on duże, okrągłe oczy. Ma owłosiony ogon, niezbyt długi, małe uszy i całkiem mocne kończyny. Kot perski kremowy sprawia wrażenie otyłego, ma bardziej zaokrąglone ciało. Jest bardzo puszysty z uwagi na gęste futro. Szata kota tej rasy jest jedwabista i bardzo delikatna. Jest przede wszystkim niezwykle miękka. Na piersi ma nieco dłuższą sierść. Futro tego kota występuje w czystym i zarazem pastelowo-kremowym kolorze. Włosy te są jednolicie zabarwione na całej długości futra.

Kot perski kremowy - obrazek znaleziony na Persiancats.eu
Kot perski kremowy – obrazek znaleziony na Persiancats.eu

Kot perski kremowy nie odróżnia się od innych odmian kota perskiego. Jest wciąż spokojnym kotem, łagodnym, pozbawionym agresji. Nadaje się dla dzieci i dla dorosłych. Będzie ich wiernym przyjacielem. To kot, który należy do zwierząt towarzyskich. Lubi przebywać zarówno z ludźmi jak też z innymi zwierzętami – mogą to być koty i psy. Szybko przyzwyczaja się do nowych miejsc. Nie psoci, a więc można z nim wytrzymać w jednym mieszkaniu. Nie oczekuje od opiekuna spacerów, może stale przebywać w domu. Jest kotem, który lubi wylegiwać się na przykład na kanapie. Nie jest szczególnie ruchliwy, co dla niektórych hodowców stanowi duży plus. Zdarza mu się jednak przeciwstawić opiekunowi, ale na ogół nie narzuca się mu, chociażby w kwestii pieszczot, które uwielbia. Można by powiedzieć kot idealny, gdyby nie pielęgnacja jakiej oczekuje.

Koty perskie pielęgnacja. Kot perski kremowy jest wymagający w zakresie pielęgnacji jak wszystkie pozostałe persy. Niestety ma futro, które wymaga niemalże codziennego wyczesywania. A to nie jest takie łatwe, kiedy ma się na głowie masę innych obowiązków. Poza tym kot ten wymaga przycinania pazurów i sprawdzania uszu. Podobnie jak inne, oczekuje przemywania łzawiących oczu. Jeżeli ktoś nie ma na to czasu, nie powinien decydować się na persa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *