Kot Raga Muffin

Kot Raga Muffin jest nieco podobny do ragdolla. Mówi się nawet, że od tej rasy się wywodzi. Jest kotem całkiem ciekawym z uwagi na wygląd i charakter. Może być świetnym przyjacielem całej rodziny. To doskonały kot do towarzystwa i bezproblemowy, na co wielu hodowców zwraca uwagę.

Raga Muffin - obrazek ze strony Persephonemagazine.com
Raga Muffin – obrazek ze strony Persephonemagazine.com

Kot Raga Muffin to duży kot, który może ważyć nawet 10 kilogramów. Posiada raczej zwartą budowę ciała, ma wydłużony tułów. Jego głowa jest duża, przyozdobiona uszami o delikatnych zaokrągleniach na końcach i oczami przypominającymi dwa włoskie orzechy. Ma przyjemne w dotyku futro, które jest jednocześnie jedwabiste oraz wyjątkowo gęste. Sierść ta wydaje się dłuższa w kilku miejscach, a dokładnie na szyi, brzuchu, tylnych nogach oraz wokół pyszczka.

Kot Raga Muffin jest zwierzakiem przyjaznym oraz towarzyskim. Posiada zrównoważone usposobienie. Przepada za ciągłym przesiadywaniem na kolanach swojego opiekuna. Bardzo szybko przywiązuje się i zżywa ze swoim opiekunem, przez co domaga się też pieszczot typu głaskanie czy zabawy. To kot, który w zasadzie mógłby bawić się przez całe życie. Zdarza im się mieć psi charakter. Kot Raga Muffin nie lubi przebywać w samotności. Przez to po prostu nie nadaje się dla osób, które większość dziennego czasu spędzają poza domem. Z uwagi na to, że są łagodne, mogą przebywać z dziećmi, spędzać z nimi czas na przykład na zabawie.

Kot Raga Muffin należy do kotów odpornych jeżeli chodzi o wszelkie choroby. Dlatego w zasadzie wystarczy jedynie pilnować diety, ponieważ kot ten może wykazać się skłonnością na przykład do tycia. Poza tym w zakresie pielęgnacji wystarczy wyczesywać sierść regularnie, raz w tygodniu. Raz na określony czas trzeba też przycinać pazury i sprawdzać uszy.

One thought on “Kot Raga Muffin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *