Kot savannah

Kot savannah powstał w wyniku skrzyżowania kota domowego z kotem serwal. Kot ten ma w zasadzie standardową budowę ciała, ale z drugiej strony charakterystyczną szatę. Rasa ta powstała dokładnie w 1986 roku.

kot savannah - źródło obrazka Zoomia.pl
kot savannah – źródło obrazka Zoomia.pl

Savannah kot na całości szaty posiada bardzo wyraźne cętki, które występują w kolorze czarnym lub brązowym. Jego budowę wyróżnia wydłużony korpus i nogi. Ma też duże uszy. Na pierwszy rzut oka sprawia wrażenie kota lekkiego i delikatnego, ale w rzeczywistości jest nieco inaczej, ponieważ zwierzak ten silny i muskularny. Ma małą i jednocześnie trójkątną głowę, która zlokalizowana jest na szczupłej i zarazem dość długiej szyi. Oczy tego kota są średnie i wyglądem przypominają migdały o zielonkawym kolorze. Ogon z kolei nie jest zbyt długi, ale gruby. Jego sierść ma średnią długość. Futro dość solidnie przylega do ciała, ale nie jest gęste.

Koty savannah są inteligentne. Posiada duży temperament. Nie potrafi siedzieć tylko na jednym miejscu. Jest zawsze aktywny, dlatego też przepada za spacerami, a nawet za zabawą w wodzie. Jest wierny i oddany swojemu opiekunowi. Stale za nim podąża, obserwując każdą czynność. Nie potrzebują dużo czasu, aby sprytnie wymknąć się przez drzwi, albo też dostać się do miejsc zabronionych jak lodówka. Opinie na temat kota tej rasy wskazują na to, iż jest to kot wesoły i energiczny. Pomimo iż kot ten wydaje się dla niektórych idealnym zwierzakiem, nie mogą mieć pewności, że staną się jego opiekunami. Otóż rasa ta jest unikalna i w związku z tym trudno go kupić. Głównym powodem są dość małe mioty.

Kot savannah na pewno nie nadaje się dla tych, którzy mało kiedy są w domu. To kot jak już wiadomo aktywny, dlatego potrzebuje przestrzeni. Nie zaleca się kupowania kota tej rasy, aby hodować go w bloku. Zdecydowanie lepiej będzie czuł się w dużym i przestronnym domu.

Kot savannah potrzebuje regularnego wyczesywania, sprawdzania uszu i przycinania pazurów. Jak widać zdecydowanie większe wymagania ma co do przestrzeni, aniżeli do pielęgnacji. Dlatego dla osób mieszkających w dużych domach nie będzie problemem.

Dużo osób zastanawia się nad kosztem zakupu kota. Dostałem już kilka pytań na skrzynkę e-mail. Najprościej sprawdzić aktualną cenę wpisując do wyszukiwarek internetowych takie frazy jak “kot savannah cena” lub ewentualnie “kot savannah hodowla”. Nie ma stałej kwoty za kota jednak warto pamiętać, że jest to jeden z droższych gatunków kota.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *