Kot selkirk rex

Selkirk rex to całkiem młoda rasa, która pojawiła się w 1987 roku w USA. W Polsce kot tej rasy pojawił się w zasadzie całkiem niedawno. Szczególną uwagę otoczenia przyciąga jego specyficzne, kręcone futro.

Kot selkirk rex - źródło obrazka Curlyselkirkrex.net
Kot selkirk rex – źródło obrazka Curlyselkirkrex.net

Kot Selkirk rex posiada kręcone futro. Najbardziej skręcone jest w kilku miejscach, a mianowicie na łapkach, szyi oraz na ogonie i brzuchu. Kot tej rasy występuje w dwóch wersjach – krótkowłosa i długowłosa. Praktycznie każda z wersji posiada bardzo przyjemną w dotyku sierść, miękką i zarazem puszystą. Kot tej rasy może występować praktycznie w każdym kolorze. Ciało tego kota jest mocne i jednocześnie krępe. To kot średniej budowy. Okrągła głowa, średniej wielkości uszy, duże okrągłe oczy, średniej długości łapy i ogon – tak można opisać budowę tego zwierzaka. Z tak pokręconym futrem rodzą się już kocięta.

Kot Selkirk rex to zwierze o zrównoważonym charakterze. Jest spokojny, miły i z łatwością przywiązuje się do ludzi. Podobnie lubi przebywać z innymi zwierzętami. Dlatego jest po prostu towarzyski. Jest kotem zdecydowanie bardziej aktywnym niż na przykład koty perskie. Kot Selkirk rex lubi zabawę, dlatego bardzo dobrze będzie dogadywał się na przykład z dziećmi. Jest ogólnie bardzo łagodny. Może być wręcz idealnym przyjacielem.

Kot Selkirk rex to zwierzak, którego pielęgnacja nie jest skomplikowana. Z uwagi na sierść, trzeba je regularnie wyczesywać. Można też kąpać w specjalnych płynach, ale należy pamiętać, aby przed tym zabiegiem najpierw dokładnie rozczesać sierść. W dodatku nie można zapominać o przycinaniu pazurów i czyszczeniu uszu, ale to już chyba każdy hodowca bardzo dobrze wie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *