Kot Serengeti

Kot Serengeti to rasa, która wyhodowano na mocy połączenia kota bengalskiego oraz orientalnego. Praca nad krzyżówkami miała doprowadzić do uzyskania kota, który z wyglądu będzie przypominał serwala, ale pozbawionego cech agresji czy dzikości.

Kot Serengeti - źródło obrazka WP.pl
Kot Serengeti – źródło obrazka WP.pl

Kot Serengeti ma smukłą budowę ciała. Posiada długie nogi. W dodatku ma też długie, wyprostowane uszy. Kota tej rasy można zawsze zobaczyć z wysoko trzymaną głową. Taką postawę przyjmuje. Oczy jak u większości kotów ma duże, w kształcie migdałów. Ogon wcale nie jest długi. Ogólnie samce są większe, a co za tym idzie również cięższe od samic. Umaszczenie w tym przypadku może być tabby, srebrzyste, dymne i czarne.

Kot Serengeti wyróżnia się przede wszystkim dużą aktywnością. Jest kotem przyjacielskim. Może znosić towarzystwo innych zwierząt. Trzeba go tylko odpowiednio wychować. To kot, który kocha wspinać się i biegać po mieszkaniu. Jest energiczny i skoczny, a w zasadzie to chętnie wspina się. Lubi też zabawę, więc tego na pewno będzie oczekiwał od swojego opiekuna.

Kot Serengeti ma swoje potrzeby i oczekiwania, a mianowicie jednym z nich jest potrzeba wychodzenia na zewnątrz. To bardzo aktywne koty, w których nagromadzone są niezwykle duże pokłady energii, a co za tym idzie, najlepiej rozładują ją na świeżym powietrzu. To koty, które potrzebują czułości ze strony człowieka, oczekują jego troski. Choć może wydawać się, że są to silne emocjonalnie koty, w rzeczywistości są wrażliwe i delikatne. Trzeba uważać, aby nie zranić ich poprzez niewłaściwe zachowanie.

Kot Serengeti nie narzeka na zdrowie. Sporadycznie może mieć problemy z układem moczowym, a także z nerkami, ale nie wszystkie borykają się z tym problemem. Gdyby jednak coś takiego wystąpiło, nie należy bagatelizować sprawy, a zgłosić się do specjalisty. Ponieważ kot ten wychodząc na zewnątrz musi być szczepiony, a wychodzić chce, to należy o tym pamiętać.

Pielęgnacja jest standardowa – wystarczy regularne wyczesywanie, czyszczenie uszu oraz przycinanie pazurów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *