Kot seszelski krótkowłosy

Kot seszelski krótkowłosy pochodzi z Wielkiej Brytanii. Dążąc do uzyskania kota tej rasy, połączono kota syjamskiego i orientalnego bikolora. Właśnie tym sposobem powstała nowa rasa – kot seszelski krótkowłosy.

Kot seszelski - obrazek z www.sistermoon.art.pl
Kot seszelski – obrazek z www.sistermoon.art.pl

Kot seszelski krótkowłosy to średniej wielkości kot, który wyróżnia się dość typową orientalną budową. Ma szczupłą sylwetkę i do tego delikatne łapy. Głowa przybiera postać klina. Uszy ma szpiczaste, a oczy w kształcie migdałów. Sam jego wygląd wydaje się dość charakterystyczny. Kot seszelski krótkowłosy posiada futro w odcieniach bieli, które pokryte jest plamami nieco innego koloru. Plamy te znajdują się na głowie, nogach, na ciele, a także na ogonie. Futro kota seszelskiego krótkowłosego pozbawione jest podszerstka. Jest krótkie i delikatne w dotyku, a także jedwabiste. Dość gładko przylega do skóry.

Nie da się ukryć, że kot seszelski krótkowłosy to zwierzak bardzo ciekawski. Należy do kotów wesołych i energicznych, ale zarazem raczej zrównoważonych. To także kot bardzo towarzyski, lubiący przebywać w obecności człowieka, a także innych kotów, jeżeli jest taka możliwość. To nie są koty, które lubią przebywać w ciągłym zamknięciu. Uwielbiają przechadzać się i wędrować. Najchętniej zamieszkałyby w domu z ogrodzonym ogrodem.

Dla kogo więc nadaje się kot seszelski krótkowłosy? Przede wszystkim dla osób, które mogą jak najwięcej czasu poświęcić temu zwierzakowi. Jest również dla tych osób, które mieszkają w domu jednorodzinnym, mają ogród i mogą stworzyć mu atrakcyjne warunki zamieszkania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *