Kot seszelski krótkowłosy

Kot seszelski krótkowłosy pochodzi z Wielkiej Brytanii. Dążąc do uzyskania kota tej rasy, połączono kota syjamskiego i orientalnego bikolora. Właśnie tym sposobem powstała nowa rasa – kot seszelski krótkowłosy.

Kot seszelski - obrazek z www.sistermoon.art.pl
Kot seszelski – obrazek z www.sistermoon.art.pl

Kot seszelski krótkowłosy to średniej wielkości kot, który wyróżnia się dość typową orientalną budową. Ma szczupłą sylwetkę i do tego delikatne łapy. Głowa przybiera postać klina. Uszy ma szpiczaste, a oczy w kształcie migdałów. Sam jego wygląd wydaje się dość charakterystyczny. Kot seszelski krótkowłosy posiada futro w odcieniach bieli, które pokryte jest plamami nieco innego koloru. Plamy te znajdują się na głowie, nogach, na ciele, a także na ogonie. Futro kota seszelskiego krótkowłosego pozbawione jest podszerstka. Jest krótkie i delikatne w dotyku, a także jedwabiste. Dość gładko przylega do skóry.

Nie da się ukryć, że kot seszelski krótkowłosy to zwierzak bardzo ciekawski. Należy do kotów wesołych i energicznych, ale zarazem raczej zrównoważonych. To także kot bardzo towarzyski, lubiący przebywać w obecności człowieka, a także innych kotów, jeżeli jest taka możliwość. To nie są koty, które lubią przebywać w ciągłym zamknięciu. Uwielbiają przechadzać się i wędrować. Najchętniej zamieszkałyby w domu z ogrodzonym ogrodem.

Dla kogo więc nadaje się kot seszelski krótkowłosy? Przede wszystkim dla osób, które mogą jak najwięcej czasu poświęcić temu zwierzakowi. Jest również dla tych osób, które mieszkają w domu jednorodzinnym, mają ogród i mogą stworzyć mu atrakcyjne warunki zamieszkania.

One thought on “Kot seszelski krótkowłosy

  1. Dzien wieczór
    Chciałabym zapytać. Ile kosztuje Kot seszelski krótkowłosy? Bo podabalam się kot.
    Pozdrawiam Barbara

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *