Kot snowshoe

Snowshoe to amerykańska rasa kota, która charakteryzuje się przede wszystkim białymi skarpetkami. Rasa ta jest efektem skrzyżowania kotów amerykańskich krótkowłosych z syjamskimi. Trzeba przyznać, że koty tej rasy są raczej rzadko spotykane, ale mimo to hodowane są również w Polsce.

Snowshoe - obrazek z Wikipedia.org
Snowshoe – obrazek z Wikipedia.org

Kot snowshoe ma mocną budowę i nieco wydłużone ciało. Jego sierść jest krótka, jak przystało na rasę kotów krótkowłosych. To kot średniej wielkości o dużych i owalnych oczach umiejscowionych na trójkątnej głowie. Posiada średniej długości nogi. Ogon ma dość wąski, a im dalej ku górze tym bardziej się zwęża.

Kot snowshoe to kot aktywny i bardzo ruchliwy. Przepełniony pozytywną energią, pogodny i pozytywnie nastawiony do otoczenia. To kot z dużym temperamentem. Jako kot inteligentny, bez problemu opanowuje różne sztuczki i uczy się nowych rzeczy. Kot ten bez problemu i szybko potrafi zadomowić się w nowym mieszkaniu. Lubi towarzystwo, a to oznacza, że chętnie przebywa z ludźmi i innymi zwierzętami. Lubią bliskość człowieka, chętnie się przytulają i poddają głaskaniu, a co więcej, bardzo łatwo przyzwyczajają się do człowieka, nie lubią samotności.

Z uwagi na to, iż kot snowshoe ma krótką sierść, jego pielęgnacja jest dość łatwa. Ponieważ łapki tego kota są białe w odróżnieniu od reszty ciała, ulegają szybkiemu zabrudzeniu. Przez to trzeba je regularnie szczotkować i czyścić przy zastosowaniu odpowiednich akcesoriów. W tym przypadku trzeba również dbać o zęby, ponieważ rasa ta narażona jest przede wszystkim na zapalenie dziąseł.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *