Kot tajski

Kot tajski jest zwierzakiem, o którym mówiono już w XVI wieku. Zgodnie z tym co mówią legendy, kot ten pochodzi z królestwa Syjamu. Do Europy dotarł w XIX wieku. To kot o bardzo ładnym, eleganckim wyglądzie.

Kot tajski - obrazek znaleziony na Tapetus.pl
Kot tajski – obrazek znaleziony na Tapetus.pl

Kot tajski jest rasą krótkowłosą. Ma okrągłą głowę i zaokrągloną brodą. Jego uszy są raczej średniej wielkości, ukierunkowane są delikatnie do środka. Ma szeroko rozmieszczone oczy w kolorze błękitnym. Futro tego osobnika jest przyjemne w dotyku, niezwykle miękkie, dzięki czemu nie sprawia trudności w zakresie pielęgnacji. Kot tajski w dniu narodzin jest w całości biały. Dopiero z czasem na jego futrze pojawiają się pewne przebarwienia.

Mówi się, że kot tajski jest niezwykłym kotem i to nie tylko z uwagi na jego charakterystyczny i przemyły wygląd. Znaczenie ma tu również charakter. Niektórym może zdecydowanie bardziej przypominać psa aniżeli kota, ale to nie oznacza, że nie ma typowo kocich cech. Jest kotem oddanym swojemu opiekunowi. Przywiązuje się do niego i chce mu nieustannie towarzyszyć. Jest towarzyski, lubi przebywać z opiekunem w czasie wykonywania różnych czynności, ale nie jest nachalny. To kot spokojny i na pewno zrównoważony. Z uwagi na to, że bardzo przywiązuje się do człowieka, potrafi ocenić jego nastrój i przeżywać razem z nim. Kot tajski jest wierny swojemu opiekunowi. Bez problemu uczy się sztuczek, bo to w końcu zwierzę niezwykle inteligentne. Bez problemu pojmuje co mu wolno, a czego robić nie powinien. Kot tej rasy może bawić się z dziećmi i w zasadzie robi to bardzo chętnie. Jest bezpieczny dla dzieci, bo jest spokojny i ostrożny. W żaden sposób nie wykazuje się agresją. Doskonale dopasowuje się do trybu życia rodziny, w której mieszka.

Pielęgnacja jest prosta. Kot tajski nie ma szczególnych oczekiwań. Wystarczy mu regularne wyczesywanie sierści, ale to jest standardem w przypadku każdej rasy, więc hodowca musi się z tym liczyć, decydując się na kota. Zwierzak ten musi mieć sprawdzane uszy, a także przycinane pazury, ale w tym też nie ma nic nadzwyczajnego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *