Kot Ukrainian Levkoy

Kot Ukrainian Levkoy to kot niestety raczej słabo znany w naszym kraju. Rasa ta kompletnie pozbawiona jest sierści, a w dodatku ma dość specyficznie wywinięte uszy. Kot ten raczej nie zachwyca swym wyglądem prostych ludzi, którzy z reguły w kotach oczekują głównie pięknego, puszystego i robiącego wrażenie futerka. Na pewno zdecydowanie różni się od pozostałych ras. Dlatego mówi się, że nadaje się dla koneserów.

Kot ukrainian - źródło obrazka Animalworld.com.ua
Kot ukrainian – źródło obrazka Animalworld.com.ua

Kot Ukrainian Levkoy pochodzi z Ukrainy. To średniej wielkości zwierzak, o dobrym umięśnieniu. Ma długie ciało, zupełnie nagą skórę i zagięte uszy, które są duże oraz szeroko rozstawione. Oczy przybierają kształt migdałów. Posiada trójkątną głowę. Jego wygląd jest dość charakterystyczny, co przyzna prawdopodobnie każdy.

Kot Ukrainian Levkoy jest sympatycznym kotem i na pewno wesołym. Posiada umiarkowany temperament. Nie wykazuje się agresją w stosunku do ludzi i zwierząt, jest raczej przyjaźnie nastawiony. Pomimo iż może wygląda groźnie, jest zdecydowanie łagodny. Lubi przebywać w towarzystwie, ale z drugiej strony nie ma w zwyczaju narzucania się domownikom. Nawet jego dźwięk jaki z siebie wyda nie jest jakoś szczególnie uciążliwy dla słuchu. Jest kotem ciekawskim, lubi kiedy w domu ciągle coś się dzieje. Lubi się bawić, dlatego nie jest trudno go do tego namówić. Wystarczy wykazać się odrobiną pomysłowości, aby oszalał ze szczęścia. Z chęcią nauczy się prostych sztuczek. Jest kotem, który raczej będzie oczekiwał czułości. Lubi kiedy opiekun go głaszcze i przytula. Chętnie przebywa zawsze w tym samym pomieszczeniu, w którym aktualnie znajduje się jego opiekun. Nie przepada za zmianami. Nie lubi też podróżować. Nie ma sierści, więc chętnie wyleguje się przy grzejniku. Jest kotem doskonałym dla alergików, z uwagi na brak sierści.

Kot Ukrainian Levkoy jest trochę wymagający w hodowli, ponieważ nie powinien wychodzić na zewnątrz, trzeba uważać by się nie przeziębił. Może ulec poparzeniu słonecznemu. Ma cienką warstwę skóry, a więc może być narażony na skaleczenia czy podrapania. Jeżeli chodzi o pielęgnację, kot ten musi być kąpany przy zastosowaniu specjalnych szamponów. Trzeba przycinać mu pazury i sprawdzać uszy. To kot który do szczęścia potrzebuje ciepła ze strony swojego opiekuna.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *