Kot york chocolate

Kot York Chocolate pochodzi z Grafton w Stanach Zjednoczonych. Pojawił się dokładnie w 1983 roku w momencie połączenia nierasowych kotów domowych. Jest całkiem atrakcyjny z wyglądu, o ciekawym charakterze.

Kot york chocolate - źródło obrazka Catswallpapers.net
Kot york chocolate – źródło obrazka Catswallpapers.net

Kot York Chocolate ma średniej wielkości budowę ciała. Należy do kotów o proporcjonalnej budowie. Jego ciało jest smukłe, podłużne i zarazem dość silne. Głowa wygląda niczym trójką, ale o zaokrąglonych rogach. Wydaje się bardziej dłuższa niż szersza. Jego oczy są w kształcie migdałów. Mogą mieć kolor złocisty, zielony, albo orzechowy. Uszy są duże, a w dodatku szeroko rozmieszczone. Jeżeli chodzi o umaszczenie, kolor futra może być czekoladowy, czekoladowo-biały, liliowy, liliowo-biały.

Kot York Chocolate jest nie tylko cichy, ale i jednocześnie bardzo czuły dla rodziny, w której przebywa. Lubi czasem przespać się na kolanach swojego opiekuna. Do obcych ma pewien dystans. Zdarza się, że bywa nieśmiały. Jest bardzo łagodnym kotem i bezpiecznym dla otoczenia. Lubi towarzystwo, stąd chętnie przebywa wśród ludzi oraz innych zwierzaków domowych. To też wpływa na fakt, iż lubi chodzić za swoim opiekunem, ale nie jest zbyt nachalny. Ciekawi go wiele rzeczy, a więc lubi być zorientowany w tym co dzieje się w domu i co się w nim zmienia. Jest kotem łownym, więc będzie nie tylko doskonałym towarzyszem, ale i przydatnym zwierzakiem w domu. Zdarza mu się wykazać odrobina lenistwa. Lubi się bawić, dlatego wymaga choć odrobiny uwagi. Stąd też jest gotowy dogadać się na przykład z dziećmi, które podobnie jak on, większość czasu spędzają na zabawach. Może być dobrym przyjacielem dla całej rodziny.

Kot York Chocolate potrzebuje regularnego wyczesywania, stosownej diety, przycinania pazurów oraz czyszczenia uszu. To niewiele jak na tak sympatycznego i doskonale prezentującego się kota. Odpowiednio pielęgnowany zdecydowanie robi wrażenie na otoczeniu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *