Miauczenie kota

Częste mruczenie kota to z reguły oznaki dobrego samopoczucia, albo doskonałej zabawy. Koty lubią sobie tak pomrukiwać, co jest zupełnie normalne. Zdecydowanie gorzej jest, kiedy zaczynają wydaje się bez powodu miauczeć, co okazuje się dość męczące. Niekiedy staje się to do tego stopnia uciążliwe, iż opiekun tego czworonoga czuje się wręcz bezradny i poniekąd załamany. Na to są na szczęście sposoby.

Zdjęcie znalezione na Petforums.co.uk
Zdjęcie znalezione na Petforums.co.uk

Istnieje wiele powodów, dla których miauczenie kota ma miejsce dość często i staje się wręcz uciążliwe. Fascynująca zabawa i dobre samopoczucie to tylko jeden z nich. Miauczenie może być spowodowane występowaniem jakiejś choroby. Niektóre koty na przykład intensywnie miauczą podczas oddawania moczu. To wówczas jest wyraźny znak, by pójść ze zwierzakiem do weterynarza. Innym powodem miauczenia może być tęsknota za byłym miejscem zamieszkania. Jeżeli obecny właściciel niedawno zakupił kota, a ten miauczy od przekroczenia progu nowego mieszkania, to powód staje się oczywisty. Nie można tu również zapominać o tym, że przecież kot może po prostu tęsknić za swoim panem. Jeżeli ten wychodzi do pracy, zapewne intensywne miauczenie słyszą sąsiedzi. To wówczas oznacza tęsknotę za opiekunem. Jeszcze innym powodem może być dojrzewanie kota. W okresie tym kot właśnie w taki sposób domaga się wyjścia na dwór.

Istnieje wiele różnych sposobów, które pozwolą wyeliminować tak przeraźliwe i denerwujące miauczenie. Z mruczeniem będzie zdecydowanie trudniej, gdyż jest ono oznaką szczęścia i dobrego samopoczucia. Poza tym nie jest tak dokuczliwe, gdyż jest o kilka tonów cichsze. Chcąc wyeliminować męczące miauczenie, trzeba przede wszystkim zaobserwować zachowanie kota, a w sytuacjach niepokoju, udać się z nim do weterynarza, aby w razie czego wykluczyć choroby. Poza tym trzeba starać się przyzwyczajać kota do nowego otoczenia, poprzez stwarzanie mu rozrywki i przyjaznej atmosfery. Nie powinno się też pozostawiać go w samotności, by to miauczenie nie było spowodowane tęsknotą. Jeżeli jest taka konieczność, to można na przykład zapewnić mu towarzystwo innego kota.

Takie wydaje się dość banalne sposoby okazują się najskuteczniejsze. Każdy przyzna, że natrętne miauczenie nie jest zbyt przyjemne. Warto więc zastanowić się w jaki sposób przeciwdziałać takiemu zachowaniu kota, by jak najszybciej wyeliminować przyczynę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *