Oddam kota

Z czasem w życiu niektórych hodowców przychodzi moment, w którym muszą oddać swojego kota, ponieważ wyjeżdżają za granicę, przeprowadzają się do mieszkania, w którym nie odpowiednich warunków, albo są jeszcze inne powody. Tak naprawdę okoliczności tu nie są najważniejsze. Problem polega na tym, że w takich sytuacjach niektórzy nie wiedzą co tak naprawdę powinni zrobić – komu oddać, jak znaleźć chętnego, jak przygotować kota na zmianę właściciela.

Zdjęcie znalezione na Petforums.co.uk
Zdjęcie znalezione na Petforums.co.uk

Jeżeli ktoś jest już pewny, że musi oddać kota, powinien w pierwszej kolejności przygotować się na rozstanie. Dla kota nie da się wytłumaczyć, że teraz będzie miał nowego opiekuna, ale można zrobić porządek z własnymi myślami, by było łatwiej się z nim rozstać. Kolejna sprawa, to rzeczy kota. Warto skompletować wszystkie rzeczy kota, aby oddać je razem ze zwierzakiem. W końcu już się nie przydadzą, a nowy właściciel będzie na pewno zadowolony, szczególnie gdy wśród rzeczy znajdzie się również pokarm.

W tym momencie warto zastanowić się, komu oddać kota. Może jest ktoś w rodzinie, kto chciałby go przygarnąć. Zdecydowanie lepiej oddać go komuś znajomemu, niż obcym ludziom. Warto popytać znajomych, a także rodzinę. Jeżeli kot będzie lubianym zwierzakiem, to być może szybko znajdzie się chętny. Tym bardziej, jeżeli będzie to kot wytresowany, mądry i zadbany. Kto nie chciałby takiego zwierzaka.

Jeżeli wśród rodziny i znajomych nie znajdą się chętni, będzie trzeba zamieścić dobre ogłoszenie i tym sposobem otworzyć się na innych ludzi, którzy chętni są przygarnąć kociaka. Jednak słowa oddam kota w treści ogłoszenia to niezbyt przekonujący tekst. W związku z tym trzeba przygotować lepszy opis. W tym miejscu ważne jest, aby opisać kota, jaki jest, jak wygląda, jak się zachowuje, co lubi, a za czym nie przepada. Można również, a nawet trzeba napisać czy jest pod kontrolą weterynarza, czy przechodzi niezbędne szczepienia. Takie informacje są bardzo cenne dla nowego właściciela. Będzie zapewne chciał kota zadbanego, zdrowego, który zna swoje zasady i wie co może, a czego robić nie powinien. Taki kot od razu znajdzie nowego opiekuna. Od treści ogłoszenia wiele zależy. Ważne jest również ładne zdjęcie. Warto sfotografować kota na przykład podczas zabawy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *