Pielęgnacja kota

Kot wymaga stosownej pielęgnacji od pierwszych dni narodzin. Kiedy więc ktoś przygarnia tego czworonoga pod swój dach, musi się liczyć przede wszystkim z faktem, że będzie od potrzebował różnych zabiegów, aby doskonale się prezentować, ale też czuć się dobrze i prawidłowo funkcjonować. Czasem pielęgnacja kota jest kłopotliwa, ale to zależy między innymi od rasy.

Zdjęcie znalezione na Petforums.co.uk
Zdjęcie znalezione na Petforums.co.uk

Pielęgnacja danego czworonoga polega na czesaniu kota, w celu uzyskania ładnej, zdrowej sierści i pozbawieniu kota sierści wypadającej. Trzeba sprawdzać kotu uszy, aby zawsze były czyste. W ofercie sklepów zoologicznych są różne kosmetyki, które można zastosować w tym celu. Są jeszcze specjalne szczotki przeznaczone do dbania o kocią sierść. Wygląd kota zależy jest również od diety, dlatego warto podawać mu tylko karmę bogatą w najważniejsze dla niego wartości, a w tym w cenne witaminy.

Pielęgnacja kotów jest różna w przypadku kota krótkowłosego a długowłosego. Ten pierwszy nie ma szczególnych wymagań. Długowłosy już stawia w tej kwestii poprzeczkę nieco wyżej. Trzeba pamiętać, że kot lubi wyjść na zewnątrz. Tam może się ubrudzić, zależnie od pogody. W związku z tym musi być czyszczony częściej. Większej uwagi wymagają koty o białym futerku.

Zabierając się za pielęgnację swojego kota, warto w pierwszym momencie zakupić kilka drobiazgów, akcesoriów i kosmetyków, co zdecydowanie ułatwi ten proces, uczyni go skutecznym i co najważniejsze, sprawi że kot będzie szczęśliwy. Bo tylko zadbany kot może mruczeć na skutek dobrego samopoczucia oraz obdarowywać swojego opiekuna wielkim uczuciem, a także swoją obecnością. Nie można zapominać, że kot to również obowiązek. Nie wymaga codziennej pielęgnacji, ale kilka razy w tygodniu owszem, tak dla uzyskania lepszego efektu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *