Robaki u kota

Dolegliwość jaką są robaki u kota to problem, który może prowadzić do zdecydowanie poważniejszych chorób. W związku z tym należy jak najszybciej reagować, a jeszcze lepiej przeciwdziałać, aby nie doprowadzić do tego trudnego dla kota stanu. Istnieje wiele, a już na pewno kilka skutecznych sposobów, które pozwolą walczyć z robakami u tego zwierzaka.

Zdjęcie znalezione na Petforums.co.uk
Zdjęcie znalezione na Petforums.co.uk

Najlepszym sposobem na robaki u kotów jest oczywiście odrobaczanie, czyli innymi słowy przeciwdziałanie, które odbywa się niedługo po narodzinach kota, a później jest regularnie powtarzane, dla uzyskania skuteczności. Jednak jeżeli hodowca nie zadba o prawidłowe odrobaczanie, będzie musiał zmierzyć się z robakami w nieco inny sposób.

Warto w ogóle wspomnieć jakie objawy towarzyszą kotu, który boryka się z problemem jakim są owe robaki. Otóż w tej sytuacji kot może wymiotować, może towarzyszyć mu ospałość, nadmierny, albo z kolei zmniejszony apetyt, a także utrata wagi. Poza tym można też zauważyć krew w kale kota oraz złe samopoczucie. Kot wówczas słania się na nogach, jest słaby i pozbawiony energii. Trzeba tylko pamiętać, że tego typu objawy mogą też obrazować nieco inną chorobę, dlatego też w danej sytuacji należy udać się jak najszybciej do specjalisty, aby sprawdzić jaka jest konkretnie przyczyna i rozpocząć stosowne leczenie.

Leczenie tak naprawdę wcale nie jest trudne. Wystarczy podawać kotu odpowiednie, przepisane przez weterynarza leki. Trzeba je podawać z należytą starannością, ponieważ nawet małe odstępstwa od zaleceń specjalisty mogą doprowadzić do przetrwania robaków. Kot tak naprawdę może zarażać pasożytami nawet ludzi. Dlatego tylko solidne leczenie może pozbawić kota robaków i tym samym zapewnić ochronę znajdujących się w jego otoczeniu ludzi. W czasie leczenia niezwykle ważne jest również dezynfekowanie kuwet, a także dbanie o stosowną dietę. Kot w czasie leczenia powinien również zażywać preparat, który będzie zawierał bakterie jelitowe, które w czasie choroby są tępione zarówno przez pasożyty jak też same leki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *