Szelki dla kota

Kot to zwierzę choć domowe, to jednak wymagające spacerów na zewnątrz. Wiadomo jednak, że puszczony zupełnie wolno może uciec, dlatego właściciele decydują się na zakup smyczy, aby tym sposobem móc wychodzić na spacery bez stresu i zbytniego pilnowania swojego kota.

Zdjęcie znalezione na Petforums.co.uk
Zdjęcie znalezione na Petforums.co.uk

Doskonałą alternatywą dla smyczy mogą być szelki dla kota, gadżet jeszcze wygodniejszy, a wcale nie drogi, który zapewni kotu komfortowy spacer. Takie szelki na ogół są bardzo wygodne z tego względu, iż doskonale obejmują obwód szyi oraz klatki piersiowej. Solidnie wykonane są mocne, a kot odczuwa wyłącznie komfort nawet podczas oporów stawianych przez opiekuna. Każde pociągnięcie za szelki, nie wywołuje uczucia dyskomfortu, a już na pewno nie przyczynia się do jakichkolwiek dolegliwości na skutek ucisku czy otarcia. Niejednokrotnie dowiedziono, iż szelki są lepsze niż smycz. Warto również podkreślić, że nie są droższe od smyczy. Można je kupić już za 10 złotych, a oferta w sklepach zoologicznych jest bardzo bogata.

Szelki przeznaczone dla kotów dostępne są w uniwersalnych rozmiarach, dzięki czemu kupując jakiekolwiek można mieć pewność co do ich użyteczności. Posiadają specjalne końcówki, które umożliwiają dostosowaną do potrzeb regulację. Ich założenie zajmuje praktycznie chwilę, a starannie dobrany materiał oraz ich profesjonalne wykończenie sprawia, że kot czuje się w nich bardzo dobrze. Szelki dziś dostępne są w różnorodnych kolorach, niekiedy na ich powierzchni rozpościerają się rozmaite wzory. Dzięki temu można kupić szelki idealnie pasujące dla kotek oraz dla kotów. W ofercie sklepów są prostej konstrukcji szelki, jak też bardziej zabudowane, do tego jeszcze dla małych jak i dorosłych kotów. Niektóre posiadają funkcję przypięcia niczym pas samochodowy, co pozwala na bezpieczne przewożenie kota na siedzeniu. Wygląda więc na to, że dokonanie wyboru wcale nie jest takie łatwe i oczywiste. Trzeba się natrudzić, by następnie sprezentować kotu ten nowoczesny i jakże funkcjonalny gadżet.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *