Szynszylowy i srebrzysty cieniowany

Kot perski szynszylowy i srebrzysty cieniowany to zwierzę długowłose, które ma średniej wielkości, mocną budowę ciała. Jest raczej dobrze umięśniony. Wydaje się grubym, a już na pewno puszystym kotem. Jego waga sięga maksymalnie 7 kilogramów. Posiada masywną, okrągłą głowę. Oczy ma jak wszystkie inne persy okrągłe i całkiem duże. Uszy są zdecydowanie małe, posiadają zaokrąglenia na końcach, a z ich wnętrza wyrastają włosy. Ogon jest podobnie obficie porośnięty jak pozostała część ciała. Jego sierść jest srebrzystobiała, bardzo często z tippingiem w kolorze czarnym.

Kot perski - obrazek znaleziony na twojezwierze.pl
Kot perski – obrazek znaleziony na twojezwierze.pl

Kot perski szynszylowy i srebrzysty cieniowany to zwierzę w pełni zrównoważone. Wyróżnia się umiarkowanym temperamentem. Co prawda jest dostojny jak przystało na kota perskiego, ale swoja ruchliwością nieco odbiega od standardu. Przywiązuje się do swojego opiekuna. Jest kotem wesołym, uwielbiającym zabawę. Poza tym jest również bardzo tolerancyjny wobec innych zwierząt. Także znosi obecność kotów i psów.

Kot perski szynszylowy i srebrzysty cieniowany jeżeli chodzi o pielęgnację, ma swoje wymagania. Trzeba jednak zaznaczyć, że jest to kot który domaga się praktycznie tego samego w tym zakresie, czego domagają się po prostu koty perskie. Codzienne szczotkowanie, kąpiel raz na jakiś czas, pudrowanie przy użyciu wyspecjalizowanych kosmetyków. Poza tym na liście działań z zakresu pielęgnacji znajdą się tu również takie działania jak chociażby przycinanie pazurów i sprawdzanie uszu oraz przemywanie łzawiących oczu. Taka pielęgnacja powinna w pełni zaspokoić potrzeby tego zwierzaka.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *