Zabawki dla kota

Zabawki lubią nie tylko dzieci, ale jak się okazuje również koty. Bez względu na wiek, przepadają za zabawą, do której bardzo chętnie wykorzystują różne przedmioty. Kiedy nie mają profesjonalnych, kocich zabawek, sięgają po przedmioty codziennego użytku, niekiedy również zaczynają bawić się meblami, co niesie poważne skutki. W związku z tym zdecydowanie korzystniej jest kupić specjalne zabawki dla swojego kota, aby ten mógł czerpać przyjemność i nie szkodzić otoczeniu.

Zdjęcie znalezione na Petforums.co.uk
Zdjęcie znalezione na Petforums.co.uk

Oferta sklepów zoologicznych tych stacjonarnych i internetowych jest bogata. Znaleźć w niej można pluszową mysz na baterie, specjalne piłki, pióra na patyku, szeleszczące tunele, zabawki laserowe, a także słupki po których koty mogą się wspinać. Zabawek naprawdę jest sporo, tylko teraz pytanie – czy to wszystko naprawdę jest potrzebne kotu? Nie zupełnie.

Odpowiednie zabawki dla kota to na pewno słupek, który pozwoli mu przede wszystkim ostrzyć pazury, a z drugiej strony zapewni bezpieczeństwo meblom znajdującym się w mieszkaniu. Warto tylko wybrać słupek z pewnymi atrakcjami, aby kot mógł się wspinać, chować, drapać, a może nawet huśtać. Taka zabawka będzie zajmowała mu cały dzień, a jego radość z możliwości użytkowania będzie ogromna. Poza tym warto dokupić jeszcze mysz na baterie, albo po prostu jakąś pluszową piłkę, którą kot będzie mógł podnosić, rzucać z łapy do łapy.

Zabawki przeznaczone dla kotów powinno się również wybierać podług własnych możliwości. Wiele kocich zabawek do zabawy angażuje przede wszystkim właściciela. W pełni zaangażowany w zabawę opiekun, czyni zabawkę użyteczną dla kota. Jeżeli więc ktoś nie ma czasu by bawić się ze swoim kotem, nie powinien takich zabawek kupować. Prosta zabawka może być świetnym rozwiązaniem, a słupek z atrakcjami będzie spełnieniem najśmielszych marzeń każdego kociaka w każdym wieku.

Zabawki dla kotów na ogół wcale nie są drogie, więc można spokojnie kupić nawet kilka. Tylko nie zawsze ma to sens. Lepiej kupić jedną a konkretną, niż dużo i częściowo bezużytecznych. Warto tę cenną radę zapamiętać.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *