Żwirek dla kota

W ofercie sklepów zoologicznych dziś można znaleźć bardzo różny żwirek przeznaczony dla kotów. Duży, mały, w bardziej lub mniej kolorowym opakowaniu, znanych i mniej znanych firm – to tylko niektóre kryteria wyboru, z jakimi muszą zmierzyć się właściciele tych czworonogów. Okazuje się, że kupując żwirek dla kota, trzeba spędzić na wybieraniu sporo czasu.

Zdjęcie znalezione na Petforums.co.uk
Zdjęcie znalezione na Petforums.co.uk

Żwirek ukierunkowany na potrzeby kotów jest na tyle urozmaicony, że trudno dokonać zakupu. Jedno jest pewne, warto zainwestować w dobrej jakości produkt, aby kot zyskał przyjemność, a właściciel nie musiał martwić się o higienę w miejscu, gdzie znajduje się kuweta. Są różne rodzaje żwirku. Można kupić zwykły zwyczajny, ale też żwirek silikonowy. Produkt opiniowany jest dość pozytywnie. Często trafia się na informacje, że tego rodzaju żwirek w całości pochłania nieprzyjemne zapachy z otoczenia. Ponadto doskonale absorbuje wilgoć. Co więcej, taki żwirek podobno nie przyczepia się do łap kota, dzięki czemu ten nie roznosi go po całym mieszkaniu. Produkt ten jest dość tani, a przy tym okazuje się również niezwykle wydajny. Sprzedawcy podpowiadają, że bardzo dobrze nadaje się dla kotów alergicznych. O jego zaletach w zasadzie można mówić długo, w końcu jest to naprawdę bardzo dobry produkt.

Nie można jednak zapominać o minusach, które również posiada. Otóż żwirek silikonowy dla kota jest dość głośny. Jeżeli kot lubi grzebać się w tym żwirku również w godzinach nocnych, to na pewno będzie tym sposobem hałasował. Żwirek ten to w pewnym sensie duże i zarazem twarde ziarna. Dla delikatnych kotów może to sprawiać pewien dyskomfort, przez co nie będą chciały w ogóle w nim grzebać. Zwykły piasek wyda im się znacznie przyjemniejszy. Taki żwirek tak naprawdę nie nadaje się dla wszystkich kotów. Nie powinno się stosować go w przypadku małych kotków, które wszystko chwytają w zęby. Gdyby kot najadł się danego żwirku, mógłby ucierpieć podupaść na zdrowiu. Mimo tych wielu wad, żwirek ten jest jednym z najchętniej kupowanych. Najwyraźniej jego zalety wywierają największe wrażenie i mają decydujący wpływ na decyzję o zakupie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *